Wskazania:
– zmarszczki poprzeczne czoła,
– zmarszczki pionowe między brwiami („lwie” zmarszczki)
– „kurze łapki” wokół oczu

Dla kogo ?
Zabieg wygładzania skóry można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działania w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne, polecane już od 30 r.ż. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to osób zwłaszcza z żywą, silną mimiką. To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa. U osób dojrzałych zastosowanie toksyny botulinowej wygładza zmarszczki już istniejące.

Przebieg zabiegu:
Specjalny preparat jest wstrzykiwany wyłącznie przez lekarza przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu podaje się w odpowiednie miejsce na twarzy. Zabieg trwa bardzo krótko (kilka minut). Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny, porównywany do ukąszenia komara. Poprzez minimalny dyskomfort zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Po zabiegu:
– w ciągu 0,5-1h ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia
– unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
– w dniu zabiegu unikać gwałtownych zmian temperatur (sauna, solarium, opalanie)
– w ciągu 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu

Efekty:
Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny do 2 tygodni. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 5-7 miesięcy . Zależy to od indywidualnych cech organizmu.

Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom, to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania preparatu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłości dając skórze pół roku odpoczynku.

Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. Skuteczność toksyny powoduje, że metoda ta jest stosowana wśród wielu biznesmenów, ponieważ zapewnia zrelaksowany i wypoczęty wygląd oraz pogodny wyraz twarzy.

Kolejne zabiegi:
Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej można powtarzać co 6-8 miesięcy.

CENY:
Koszt za 1 zabieg w zależności od okolicy (konsultacja lekarska wliczona w cenę) :

Zmarszczka „lwia” międzybrwiowa – 350zł
Zmarszczki poziome na czole – 350zł
Wokół oczu „kurze łapki” – 350zł
Wszystkie powyższe okolice razem (wokół oczu + międzybrwiowe + czołowe) – 850zł